,

5 טיפים לתכנון הטיול הגדול בדרום אמריקה

הטרנדים החדשים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

פופולרי:

בין אם אתם אחרי צבא ובין אם אתם אחרי שני תארים, דרום אמריקה מאז ומתמיד היה מסלול מבטיח עבור טיול ארוך טווח של כמה חודשים, אך רגע לפני שנוטשים את השגרה ויוצאים לתקופה שהיא חוויה ייחודית, יש לעצור ולעשות מעט שיעורי בית, ולו על מנת להפיק את המיטב, לחסוך, להשיג יותר ולצאת בלב רגוע.

תכנון מסלול לקראת טיולים לדרום אמריקה

ראשית נתחיל עם תכנון הטיול. פה נציין שחוכמת ההמונים נכונה גם עבורכם, ועל כן ניתן למצוא שבאופן עקרוני ישנה חלוקה גסה לשני מסלולים: הגל העולה שמתחיל בנקודות היותר דרומיות ואט אט מצפין, כאשר לרוב נהוג להתחיל בצ'ילה ולהמשיך אל ארגנטינה, ברזיל, פרו, אקוודור וקולומביה. לחלופין ישנו ה"גל היורד" אשר נוטה להתחיל בצפון ולהדרים, כלומר להתחיל בקולומביה ולעבור דרך אקוודור, פרו, בוליביה, צ'ילה, ארגנטינה וברזיל. לאחר שבוחרים מסלול (ולו בהתאם לעונות השנה), יש להתחיל להבין באלו מדינות מבקשים לבקר ועל אלו מדינות מוותרים, ומכאן יש לעבור לתכנון יותר ממוקד אשר כולל את כלל העצירות בכול נקודה.

טיול לדרום אמריקה לצד חברה נעימה

רבים מהאנשים שיוצאים אל טיולים לדרום אמריקה לא יוצאים עם בן זוג או חבר, ועל כן טוב לדעת שיש מגוון פורומים בהם ניתן למצוא פרטנרים עבור תחילת המסע. לאחר שמוצאים מישהו ואף נפגשים עמו עוד בארץ על מנת לבסס כימיה ראשונית ועל מנת להגדיר יעדים, ניתן להתחיל את המסע עם תחושת ביטחון מרגיעה.

מתי לרכוש כרטיסי טיסה עבור טיולים לדרום אמריקה?

לאחר שיודעים לאן מבקשים להגיע ומאין מבקשים להתחיל, יש להעלות הילוך ולברר אודות טיסות, ולו על מנת למנוע מצב בו מחכים יותר מן הרצוי באותה מדינה. בכול הנוגע לטיסות פנימיות, לרוב מוטב להזמין אותן בו במקום, ולו על מנת לאפשר כמה שיותר גמישות למהלך הטיול – אלא אם כן לוח הזמנים צפוף ומבקשים מראש להוריד משימות מעין אלו מפרק היום.

מה רוכשים לקראת טיול לדרום אמריקה?

טיול ממושך דורש בחירה מושכלת של פריטים שמבקשים לקחת (ואף לשאת) לכל אורך המסע. אי לכך יש להצטייד עם תרמיל נוח וארגונומי שאינו גדול יתר על המידה, ויש להצטייד עם נעלי הליכה טובות. לאחר מכן יש לבחור כשלוש פריטים מכל קטגוריית לבוש שהיא בגדר חובה, כאשר יש לשאוף להקטין את הנפח והמשקל כמה שיותר. על כן מוטב להימנע מחולצות עם קפוצ'ון, או ממגבת עבה וגדולה.

יוצאים אל טיולים לדרום אמריקה? היו פתוחים לשינויים!

טיול לדרום אמריקה אינו רק טיול בו רואים נופים, נחשפים לתרבויות ורוכשים חברים חדשים, אלא טיול לדרום אמריקה גם מאפשר לקבל פרספקטיבה חדשה על העולם ולהכיר את עצמכם יותר טוב מול מצבים חדשים. אי לכך חשוב לאפשר לטיול להוביל אתכם אך בו בזמן גם להיות ערניים ואחראיים, וחשוב להיות פתוחים לשינויים ולהיכרות עם אנשים חדשים. תיהנו!

פוסטים נוספים