5 שנים חלפו מאז הצונאמי… והם עדיין מחפשים את יקיריהם בים

הטרנדים החדשים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

פופולרי:

"אין לי ברירה אלא להמשיך לחפש"

חמש שנים לאחר הצונאמי שהרג רבבות ביפן, Yasuo Takamatsu (יסואו טאקאמצו) עדיין מחפש את אשתו במצולות הים, ואליו מצטרף Masaaki Narita (מאסאקי נאריטה) אב שכול, בתקווה למצוא את בתו, שגם היא אבדה באסון הנורא.

 

שנתיים וחצי חלפו מאז שגל הצונאמי סחף את Yuko Takamatsu (יוקו טאקאמצו), אשתו של יסואו מחופי יפן, ואיש לא מצא אותה… אבל אף אחד לא באמת חיפש, חוץ מבעלה, יסואו טאקאמצו, שאהב אותה מאוד. טאקאמצו חיפש בתחילה על היבשה, בחוף שבו נעלמה, ובחופי אונגאווה, וביערות שבהרים. אחרי שנתיים וחצי, בספטמבר 2013, כשעדיין לא מצא אותה, פנה אל הים.

 

הוא יצר קשר עם חנות הצלילה המקומית, "High Bridge", כדי לשאול על שיעורי צלילה. מדריך הצלילה, מסאיושי טקהאשי, הוא מדריך צוללנים-מתנדבים בצלילות לניקוי פסולת הצונאמי לאורך קו החוף. טקהאשי וצוותו נתקלו בגופות לא מזוהות הנעולות בתוך מכוניות או כאלה שנסחפו בזרמים שבמים. טאקאמצו היה בטוח כי טקהאשי הוא האדם המתאים לסייע לו למצוא את אשתו, יוקו. ואכן, הוא צדק.

 

טקהאשי היה זה שניהל רישומים, מפות ותיעוד של מסע החיפושים של טאקאמצו. לפעמים החיפוש בוצע באותו אזור מספר פעמים, כי גופות ופסולת נסחפים ונעים בזרמים. צורתו של כל חיפוש היתה שונה: מעגלית, חצי עגולה, חיפוש בקו ישר וכד'. מדי פעם היתה לטאקאמצו תחושה כי אשתו נמצאת בחלק זה של הים או אחר, וטקהאשי ניסה להתאים את עצמו לתקוותיו. אבל היו אזורים מוגבלים רבים, כמו נתיבי דיגה ומקומות עם זרמים מסוכנים, בהם טקהאשי היה צריך לתאם כל צלילה עם משמר החופים ועם דייגים.

 

יוקו עבדה בסניף אונגאווה של 77 Bank, הבנק האזורי. במהלך הצונאמי, כל עובדי הבנק פונו לגג המבנה, אבל הגל שחלף שטף אותם משם. בחודש אפריל, שישה שבועות לאחר הצונאמי, נמצאה גופה במימי חוף טסוקאהמה, בצד הנגדי של הנמל, במפרץ גובורה. הגופה היתה שייכת למיצ'יקו טאנו, פקיד בן 54 שעבד בבנק במשך יותר משני עשורים. שבע או שמונה גופות נוספות של אנשים שלא היו עובדי הבנק צפו אף הן בקרבת מקום. אחיותיו של טאנו, בישרו לטאקאמצו את החדשות. הן אמרו שהגופות היו שלמות ובמצב טוב. גופתו של עובד בנק שני נשטפה לאונגאווה, ב-26 בספטמבר 2011, היתה זו גופתו של עובד בן 25 בשם קנטה טאמורה. הגופה שהתה באוקיינוס במשך שבעה חודשים בערך.

 

יום אחד ביקר טאקאמצו בביתו של מאסאקי נאריטה, מנהל בן 57 במפעל לעיבוד דגים, שאף הוא איבד מישהו יקר לליבו בצונאמי, את בתו אמי, בת ה-26, שעבדה עם יוקו בסניף הבנק. טאקאמצו חש צער על אובדנו של נאריטה והציע לו, כי במהלך חיפושיו אחרי יוקו, הוא יחפש גם את אמי בים. נאריטה החליט שהוא מעדיף לצלול ולחפש אותה בעצמו, וכך, בפברואר 2014, חבר גם נאריטה לצוות של טקהאשי.

 

השניים ממשיכים לחפש את גופות יקירותיהם על מנת להביאן למנוחה, למרות שכיום, כבר ברור גם להם, כי אין סיכוי למצוא אותן חיות…

פוסטים נוספים